TOPLUMSAL
EYLEMLER

Çalıştığımız toplumlara büyük değer veriyoruz. Mali yardımlar, ürün bağışları ve gönüllü hizmetler gibi pek çok farklı şekilde onlara fayda sağlamaya çalışıyoruz. 

 

Etkimizi en üst düzeye çıkarma

Faaliyet gösterdiğimiz toplumlara hizmet vermek kurumsal DNA'mızın yapısı ve burada çalışan olmanın anlamıdır. Önemli bir varlığa sahip olduğumuz bölgelere odaklanan vizyonumuz, öğrenme aşkını geliştirmek ve gerçek akademik ve profesyonel potansiyellerini fark etmeleri için kaynaklarla ve fırsatlarla donatılmış sağlıklı, başarılı bir gençliği şekillendirmektir.

Bunu yapmak için çabalarımızı çocukları ve ailelerini beşikten kariyere kadar etkileyen üç temel alana odaklarız: 

  • K-12 eğitimi
  • Mühendislik ve bilgisayar bilimini destekleme
  • Çocuk ve genç sağlığı ve refahı

Çalışanlarımızın bağışları, gönüllü çalışmalar ve kurumsal yardımseverlik programımız aracılığıyla bu özel alanlarda fark yaratmak için hedeflenmiş bir yaklaşım sergiliyoruz.

 

Herkesin Bir Etkisi Vardır

Çalıştığımız, yaşadığımız ve oynadığımız toplumlara geri vermeye inanıyoruz ve bu doğrultuda iddialı bir %100 çalışan katılımı Kurumsal Hedefi belirledik. Önem verdiğimiz alanlara uygun gönüllü çalışan faaliyetleri ile hem finansal hem de zamansal katkıları eşleştirerek çalışanlarımızın istediği diğer kuruluşlara zamanlarını ve becerilerini aktarabilmelerine destek oluyoruz. Ayrıca, kriz zamanlarında ve felaketlerde insani yardım sunuyoruz. Global ayak izimizde her yıl 800 etkinlik bulunmaktadır, bununla birlikte öykümüzü anlatmaya yardımcı olacak bazı önemli noktalar aşağıda belirtilmiştir:

  • Dünya çapında gönüllü faaliyetlere %90'ı aşkın çalışan katılımı
  • Özellikle maddi imkanları kısıtlı ailelerden gelen daha fazla gence teknikle ilgili kariyer yapma konusunda ilham verme vizyonuyla, STEM akıl hocalığını ve gönüllü çalışmalarını artırmak amacıyla US2020'nin kurucu ortağı ve kuruluşa yapılan 1 milyon dolar tutarında yatırım.
  • Meals4Millions kampanyamız sayesinde, tüm dünyada Second Harvest Food Bank, Latet, Utah Food Bank, Yokkaichi Food Bank, Edinburgh NE Food Bank, United Food Bank, Penang Food Bank, Stop Hunger Now ve Crosscare gibi ortaklarla birlikte çalışarak 2016'da 10 milyon paket hedefiyle 2007'den beri 7,5 milyon öğün paketledik
  • Dünya çapındaki Light the Night yürüyüşlerinde yürüyen ve yılda 400.000 dolar toplayan yüzlerce çalışan dahil, kan kanserlerine yönelik fonları ve bilinci artırmak için Lösemi ve Lenfoma Topluluğu ile ortaklık.
  • Pratham ile ortaklık yaparak Hindistan'daki kırsal bölgelerde kız çocuklarını ve yeterli derecede temsil edilmeyen azınlıkları hedef alan pilot aşamalı STEM odaklı eğitim programları.
  • İsrail'de çalışanların düzenli olarak öğrencilere öğretmenlik ve akıl hocalığı yaptığı, STEM dersleri verdiği ve öğrencileri “Bir Mühendisin Yaşamının Bir Günü” için kampüse getirdiği yakındaki bir liseyle ortaklık yapıyoruz.
  • Kuruluşun tıbbi ekipleri eğitmesine ve uzak bölgelerdeki küresel toplumların sağlık hizmetlerine erişmesine yardımcı olmak için Connect Kablosuz Medya Sürücümüz gibi SanDisk® bir Western Digital markası ürünlerini sunmak için Smile Train ile ortaklık.