Kike Calvo

Kike Calvo

SanDisk Extreme Team Üyesi

Kike ödüllü bir fotoğrafçı, çift dilli İspanyol gazeteci, fotoğrafçı ve yazardır. Özellikle Latin Amerika'ya odaklanarak çevre, kültür ve denizcilik belgeseli üzerinde uzmanlaşan Kike'nin önemli ve kişisel çalışmaları uluslararası düzeyde sergileniyor ve derleniyor. Kike, Leica's Akademie'de misafir öğretim üyesi ve New York Times'ın bağımsız bir çalışanıdır. Çalışmaları National Geographic tarafından da gösterildi ve Kike, Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği UNITE, Latin Amerika'da Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi kampanyasının destekçisidir.

Kike SanDisk Extreme® bellek kartlarının kalitesini ve güvenilirliğini takdir ediyor. "SanDisk Extreme kartlarımın sınırlarını zorladıktan sonra şunu söyleyebilirim ki SanDisk oldukça güvenilir ve olağanüstü kalitede kartlara sahip. SanDisk Extreme Team'in bir parçası olmaktan gurur duyuyorum."

Kike, Coca Cola kendisini Forum İstanbul'da misafir konuşması olarak seçtikten sonra, dünya çapından birçok büyük şirketin politik temsilcileri ve CEO'ları ile alan deneyimlerini paylaşarak yüzlerce fotoğrafçı adayına eğitim verdi ve akıl hocalığı yaptı. Kike 2012 yılından beri Küba'dan anavatanı İspanya'ya kadar farklı noktalara giden National Geographic Experts ekibinin bir parçasıdır.

Kike'nin yayımlanan bazı kitapları şunlardır: Önsözünü Jean Michel Cousteau ve National Geographic fotoğrafçısı David Doubilet'nin yazdığı 'Habitats' ile Zaragoza'daki Uluslararası Su Fuarı'nda Aragonese Pavilion'un resmi kitabı olan Aragón: Agua y Futuro'dur. Kike tarafından geliştirilen kurgusal çocuk karakter KIKEO® de üç çocuk kitabında yer almaktadır: Las Aventuras de KIKEO® en el Azul, Las Aventuras de KIKEO® en Aragón y KIKEO® y la Ballena.

Kike ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgiye www.kikecalvo.com adresinden ulaşabilirsiniz.