Richard Finn Gregory

Richard Finn Gregory

SanDisk Extreme Team Üyesi

Richard Finn Gregory (www.finngregory.com), Cape Town, Güney Afrika'da yaşayan ödüllü bir belgesel yönetmeni ve görüntü yönetmenidir. 2000 yılında, patlayan kurgu film sektöründe bir dublör olarak çalışmaya başladı. Güney Amerika'ya dönmeden önceki birkaç yıl boyunca Tokyo'da yaşamaya devam etti.  Ülkenin yaşadığı değişiklikleri görünce, belgesel yapımcılığına yeniden odaklanma zorunluluğu hissetti. Çalışmalarının çoğu, gelişmekte olan ülkelerdeki sosyal ve çevresel sorunlara odaklanmıştır; bu da Nobel ödülü kazananları, devlet başkanlarını ve sıra dışı hayatlar yaşayan sıradan insanları çektiği Asya, Afrika, Güney Amerika ve Avrupa'da çalışmasına yol açmıştır. Özel bir sette Nelson Mandela'yı filme alan son insandır.

Richard Barcelona'da film okuluna gitti; sinema üzerine yüksek lisans yaptı ve belgesel filmleri, televizyon ve fotoğrafçılık üzerinde uzmanlaşan The Good Work Picture Company'yi (www.goodworkpictures.com) kurdu. Patagonya'da çekilen ikinci belgesel filmi, The Boers at the End of the World 2015'te gösterime girecek. 

Yalnızca SanDisk Extreme PRO bellek kartları ve SSD'leri kullanıyor: "Belgesel filmi çekerken ikinci çekim şansı yoktur, bu yüzden depolama medyasının güvenilirliği oldukça önemlidir."